Poszukiwany ENA i czerwoną notą Interpolu za oszustwa internetowe zatrzymany przez Straż Graniczną

50-letni mieszkaniec Podlasia poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu przez polski wymiar sprawiedliwości został ujęty na warszawskim lotnisku przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie podczas kontroli granicznej.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj (23 kwietnia 2023 roku) podczas odprawy paszportowej pasażerów odlatujących do Hurghady. 50-letni Polak wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej, kiedy to okazało się, że figuruje w bazach poszukiwawczych jako osoba ścigana Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez polski wymiar sprawiedliwości oraz czerwoną notą Interpolu przez władze Francji za oszustwa internetowe skutkujące zagrożeniem dla zdrowia ludzi. Dodatkowo, mężczyzna prowadząc zarobkową działalność produkcyjną, przetwórczą i serwisową celowo uchylał się od odpowiedzialności związanej z dokonaniem wpisu do rejestru handlowego.

Po zakończeniu czynności służbowych zatrzymanego przekonwojowano i osadzono w PdOZ przy PSG w Warszawie, skąd dzisiaj został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.