Ukradła kartę i wypłaciła kilka tysięcy złotych

50-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego trafiła w ręce policjantów z Pilawy po tym, jak wykorzystując zaufanie starszej osoby, którą miała się opiekować, ukradła jej kartę bankomatową i wypłaciła z konta ponad 7 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzona zaczęła coś podejrzewać, kobieta zabrała jeszcze jej dowód osobisty i razem z kartą podrzuciła w jednym z garwolińskich marketów. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali podejrzaną i przedstawili jej 6 zarzutów włamania oraz zarzut kradzieży dokumentu tożsamości.

Policjanci z Pilawy przyjęli zawiadomienie od seniorki, która zgłosiła, że nieznana osoba dokonała kradzieży jej karty kredytowej, a następnie kilkukrotnie wypłaciła z jej konta gotówkę. Pieniądze znikały z konta od lutego. W wyniku tego przestępstwa pokrzywdzona straciła ponad 7 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze, którzy zajmowali się sprawą ustalili kto może mieć związek z tym przestępstwem. Wytypowali osobę, która jak się okazało odwiedzała pokrzywdzoną i pomagała jej w codziennych czynnościach. Kiedy pokrzywdzona zgłosiła sprawę na Policję, sprawczyni zabrała jeszcze jej dowód osobisty. Aby odsunąć od siebie podejrzenia wyrzuciła oba dokumenty w jednym z garwolińskich marketów. Policjanci powiązali to zdarzenie z przyjętym zawiadomieniem i zatrzymali 50-letnią mieszkankę powiatu garwolińskiego.

Funkcjonariusze przedstawili kobiecie 6 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzut kradzieży dokumentu tożsamości. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.