Ćwiczenia „Modlin 2022”

Na terenie portu lotniczego Warszawa – Modlin w sobotę (24.09) chwilę po godzinie 2 w nocy doszło do zderzenia dwóch samolotów. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej oraz JRG Nowy Dwór Mazowiecki, JRG Legionowo, JRG Płońsk i JRG Błonie. Do działań ratowniczych ruszyły wszystkie służby lotniskowe oraz Policja i Straż Graniczna. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Modlin 2022”

Jak co roku, na terenie portu lotniczego Warszawa – Modlin przeprowadzono ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa. W tym roku scenariusz zakładał zderzenie na płycie postojowej dwóch statków powietrznych w których byli pasażerowie. W ćwiczeniach pozoranci mieli za zadanie symulować różne dolegliwości oraz zaburzenia związane ze zdarzeniem.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu pożarowym miejsca zdarzenia oraz neutralizacji wycieków paliwa oraz przepompowaniu do zbiornika. Ćwiczenia przeprowadzono w porze nocnej, gdy na lotnisku nie były wykonywane żadne operacje lotnicze.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.