Cztery areszty, dozór i odzyskane papierosy warte milion złotych

Zarzut kradzieży z włamaniem samochodu ciężarowego wraz z zawartością papierosów różnych marek i wyrobów tytoniowych o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych usłyszało pięciu mężczyzn w wieku 51-67 lat, których zatrzymali ożarowscy policjanci i kryminalni ze Starych Babic. Wobec czterech zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Piątego z mężczyzn prokurator objął dozorem Policji.

W połowie kwietnia br. dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie kradzieży z włamaniem samochodu ciężarowego wraz z zawartością papierosów różnych marek i wyrobów tytoniowych o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych. Pojazd zaparkowany był na terenie jednej z firm. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Ożarowa Mazowieckiego i kryminalni z komendy w Starych Babicach.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili miejsce postoju skradzionego i opróżnionego z towaru pojazdu oraz trzech mężczyzn mogących mieć związek z tą sprawą. Dwóch z nich zatrzymali na terenie powiatu działdowskiego, działając wspólnie z miejscowymi policjantami. Tam też ujawnili miejsce przechowywania skradzionego towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskane papierosy i wyroby tytoniowe.

Z poczynionych przez mundurowych ustaleń wynikało, że w przestępstwie uczestniczyło jeszcze dwóch innych mężczyzn. Pod koniec czerwca br., gdy tylko ustalili ich miejsce pobytu, udali się na teren powiatu słupskiego, gdzie zatrzymali obu mężczyzn. Ostatniego z mężczyzn policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania i zgodnie z postanowieniem prokuratora doprowadzili go do prokuratury. Zgromadzony przez funkcjonariuszy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem mienia wielkiej wartości działając wspólnie i w porozumieniu.

Wobec czterech podejrzanych skierowano do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosków prokuratora. Natomiast w stosunku do jednego z podejrzanych za wystarczający prokurator uznał środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.