Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszy pod hasłem „Pan mój i Bóg mój!”

43. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszy 5 sierpnia z kościoła akademickiego św. Anny pod hasłem „Pan mój i Bóg mój!”, zaczerpniętym z ewangelii św. Jana. To słowa, które Tomasz wypowiedział po spotkaniu ze zmartwychwstałym Jezusem. Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane są online. Podobnie, jak w latach ubiegłych, można się również zapisać na pielgrzymkę duchową.

– Często w naszym sercu jest dużo niepokoju, często nosimy w sobie jakieś rany, podobnie, jak uczniowie, jak Tomasz, którego zabrakło przy pierwszym spotkaniu. Dlatego Jezus przychodzi po raz kolejny, aby pokazać się Tomaszowi, mówiąc: zobacz moje rany, nie patrz na swoje życie, nie patrz na swoje rany, nie patrz na swoje strapienia, ale popatrz na mnie, na moje rany, które są źródłem życia – mówi ks. Mateusz Gawarski, rektor kościoła akademickiego św. Anny i kierownik Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

– Chcemy rozpoznawać w Jezusie naszego Pana i Boga, wyznając za świętym Tomaszem „Pan mój i Bóg mój!”, patrząc na Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego – dodaje.

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna potrwa dziesięć dni, od 5 sierpnia do 14 sierpnia. Podobnie, jak w latach ubiegłych, będzie można zapisać się również na pielgrzymkę duchową, której uczestnicy – w łączności z pątnikami na szlaku jasnogórskim – zrealizują program rekolekcji we własnych domach.

Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane online od soboty 1 lipca. Szczegóły znajdują się >>>na stronie internetowej pielgrzymki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.