Czujni kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową

Czujni i skuteczni, tacy po raz kolejny byli kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową. Bez trudu wytypowali właściwych mężczyzn i dzięki temu zabezpieczyli ponad 580 gramów różnych narkotyków, pieniądze i zagłuszarki GPS. 33- i 36-latek poniosą odpowiedzialność za popełnione czyny. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut podsiadania znacznej ilości środków odurzających, został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni, którzy zajmują się przestępczością narkotykową są niezwykle wyczuleni na różne, wydawałoby się na pierwszy rzut oka wcale nienadzwyczajne zachowania ludzi. Zauważają niuanse, drobiazgi, które jak się potem okazuje, doprowadzają ich do miejsc, gdzie znajdują się środki odurzające, albo dzięki temu zatrzymują podejrzanych.

Tym razem policjanci prowadzili baczną obserwację w kolejce do myjni samochodowej. Wcześniej pozyskali operacyjne informacje na temat osób, którzy mogą kręcić się w tej okolicy i mogą mieć związek z narkotykami. Kryminalnym nie zajęło wiele czasu wytypowanie dwóch właściwych mężczyzn i przeprowadzenie skutecznej interwencji. I w niczym nie pomogły, kłamstwa, udawanie, że nie wiadomo o co chodzi. Policjanci od razu połączyli fakty i od początku byli skuteczni w swoim postępowaniu i działaniu.

33-latek miał przy sobie extasy, a w domu działkę marihuany. Natomiast jego znajomy, 36-latek narkotyki, i to różne, ukrywał w wypożyczonym samochodzie, w mieszkaniu oraz na działce. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 580 gramów środków odurzających. Były to: haszysz, amfetamina, metaamfetamina, kokaina, marihuana, extasy. Dodatkowo, mężczyzna miał urządzenia do zagłuszania sygnałów GPS i ponad 13 tysięcy złotych oraz 25 euro. Wszystkie narkotyki zostały poważone i poddane stosownym testom. Mężczyźni trafili do policyjnych cel. Od 33-latka policjanci zabezpieczyli 700 złotych, narkotyki i 2 telefony komórkowe, usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Z kolei na podstawie zgromadzonych materiałów, 36-latek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.