Areszt za narkotyki i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniującego funkcjonariusza. Ujawniono ponad 830 gramów marihuany. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

W środę, 12 lipca br. nowomiejscy policjanci, podczas wykonywania czynności służbowych wylegitymowali mężczyznę, który na ich widok zachowywał się nerwowo. W trakcie policyjnych sprawdzeń okazało się, że 23-latek posiada ukryte w bieliźnie narkotyki. Podczas zatrzymania mieszkaniec gminy Błędów kopnął jednego z funkcjonariuszy wybijając mu palec, czym naruszył jego nietykalność cielesną.

Dalsze czynności wykazały, że zatrzymany posiadał przy sobie prawie 2 gramy marihuany. Kiedy kryminalni pojechali do jego miejsca mieszkania, okazało się, że przechowuje tam schowane w różnych miejscach ponad 830 gramów marihuany.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. W piątek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.