wtorek, 26 października 2021

Dał im prace a oni go okradli

Policjanci z mokotowskiego wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu zatrzymali 32-latka i jego o rok młodszego kolegę podejrzanych o kradzieże różnego rodzaju materiałów budowlanych. Obaj obywatele Ukrainy zostali zatrudnieni przez jednego z warszawskich przedsiębiorców, prowadzącego usługi budowlane. Mężczyzna pomógł im w załatwieniu wszystkich formalności zatrudnienia i legalnego pobytu na terenie Polski. Po krótkim czasie zauważył, że materiały budowlane są zużywane w nadmiarze. Okazało się, że pracownicy je kradną. O sprawie zostali powiadomieni policjanci, którzy odzyskali część rzeczy. Obu podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Kiedy obaj mężczyźni pojawili się w biurze właściciela firmy budowlanej i poinformowali go o swoich umiejętnościach, był przekonany, że ich współpraca będzie układała się dobrze. Pokrzywdzony postanowił pomóc im w załatwieniu formalności dotyczących legalnego zatrudnienia oraz pobytu na terenie Polski. Po wszystkim zaczęli pracę. Właściciel nie narzekał na sposób realizowania czynności zawodowych. Jednak zauważył, że odkąd zaczęli pracę w jego zespole, niektóre materiały zużywane są w nadmiarze.

Po obserwacji i rozmowach z innymi pracownikami podejrzenia padły na 32-latka i jego młodszego kolegę. Po upewnieniu się, że mężczyźni mogą dopuszczać się kradzieży, właściciel firmy postanowił zawiadomić mokotowskich policjantów. Operacyjni pogłębili informacje i po zebraniu dowodów przeciwko obu mężczyznom dokonali ich zatrzymania i przeszukania miejsca zamieszkania. Tam odnaleźli kilkadziesiąt pojemników z piankami montażowymi, silikonem, opakowania z nakrętkami oraz kilka rodzajów taśm zewnętrznych o łącznej wartości około 1000 zł.

Odzyskane rzeczy zostały zabezpieczone, a ich nieprawni posiadacze trafili do policyjnego aresztu. Teraz obaj staną przed sądem, który może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

podkom. Robert Koniuszy


Nasi partnerzy