Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków

W sobotę 28 sierpnia na sierpeckim wzgórzu Loret odbyła się V Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei.

Wzięli w niej udział przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariusze i pracownicy cywilni PSP, weterani służby pożarniczej oraz sympatycy pożarnictwa.

Strażacy swoim przybyciem pokazali, że sierpeckie sanktuarium jest miejscem, które scala całe ich środowisko. Przybyli tam po to, by zaczerpnąć siły, nadziei, a przede wszystkim miłości do Boga i człowieka.

Uroczystości rozpoczęły się od występu zespołu folklorystycznego „Tłuchowianie” oraz występu orkiestr strażackich. Następnie Ojciec Kustosz zapoznał przybyłych z historią sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była uroczysta msza święta koncelebrowana przez Biskupa Płockiego jego ekscelencje Piotra Liberę. Po mszy świętej przygotowano dla strażaków i zaproszonych gości tradycyjną strażacką grochówkę.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.