Najpierw skradł torebkę, potem auto.

Łącznie 16 zarzutów karnych usłyszał w bemowskim komisariacie 37-letni mężczyzna. Jest on podejrzany o kradzież torebki z zawartością m.in. karty płatniczej, którą wielokrotnie się posłużył, włamanie do pojazdu i jego kradzież oraz kradzież roweru. Dodatkowo odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wpadł w trakcie policyjnej kontroli. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni temu po godzinie 9 policjanci z zespołu wywiadowczego z Bemowa zwrócili uwagę na mężczyznę kierującego fiatem. Mężczyzna zachowywał się nerwowo i rozglądał się dookoła siebie, ci postanowili więc sprawdzić o co chodzi. Podczas kontroli mężczyzna od razu oświadczył, że nie ma prawo jazdy. Z policyjnych baz danych wynikało, że 37-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie i obowiązuje do maja przyszłego roku. W trakcie dalszych sprawdzeń wyszło na jaw, że pojazd, którym jechał jest poszukiwany jako utracony w wyniku kradzieży. Policjantom tłumaczył, że auto należy do jego ciotki.

Policjanci nie dali mu wiary i wiedzieli, że to nie wszystko co ma na swoim sumieniu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy. Policjanci ustalili, że mężczyzna posłużył się 11-krotnie kartką bankomatową, którą skradł kilka dni wcześniej i dokonywał nią płatności za zakupiony towar. Policjanci ustalili również, że 37-latek wraz z kartą płatniczą skradł torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy. W torebce znajdowały się również kluczyki od fiata. Poszukując auta, „nie tracąc czasu” w międzyczasie skradł rower, który sprzedał przypadkowej osobie. W końcu, kiedy odnalazł zaparkowanego fiata, od razu wsiadł do niego i odjechał.

Mężczyzna był już wcześniej notowany i karany bowiem, łącznie osiem lat przebywał w zakładzie karnym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na postawienie podejrzanemu łącznie 16 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkie zarzuty mężczyzna usłyszał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.