Dokonał 12 nieautoryzowanych transakcji kartą płatniczą

Bielańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nieautoryzowane transakcje utraconą kartą bankomatową. 31-latek dokonał nią 12 transakcji, na łączną kwotę prawie 500 złotych. Nie udało mu się zrealizować kolejnych 2 transakcji, bo właściciele zdążyli zablokować kartę. Mężczyzna teraz odpowie za przywłaszczenie karty i włamanie na konto bankowe, za co grozi do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu pokrzywdzana, która utraciła kartę, zorientowała się, że ktoś kilkanaście razy dokonywał jej kartą płatności. W sumie były to 12 transakcji na łączną kwotę prawie 500 złotych. Pokrzywdzona zgłosiła sprawę policji. Kiedy o włamaniu na konto dowiedzieli się bielańscy kryminalni, natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli ustalenia. Idąc tropem realizowanych transakcji, policjanci ustalili wizerunek podejrzanego. Kilka tygodni później 31-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Bielan. Okazało się, że mężczyzna nie zdążył zrealizować jeszcze dwóch płatności, bo właścicielka zdążyła zablokować kartę.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za przywłaszczenie karty i włamania na konto. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.