piątek, 12 sierpnia 2022

Doprowadził do kolizji i uciekł

W niedzielny wieczór kierujący Microcarem najpierw uderzył w znak drogowy, a następnie w inny pojazd, po czym oddalił się. Po zatrzymaniu go przez policjantów okazało się, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i grzywna.

11 kwietnia br. przed godz. 21:00 policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na ul. Warszawskiej. Okazało się, że kierujący pojazdem Microcar najpierw uderzył w znak drogowy, a następnie uszkodził hyundaia, po czym odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Pomiechówka.

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Za chwilę wyszło na jaw, że kierujący pojazdem 54-latek został ujęty przez innego obywatela w Studziankach. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu. 54-letni mieszkaniec Studzianek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Wraz z nim podróżował 37-letni pasażer, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu.

Następnie policjanci sprawdzili 54-latka w policyjnym systemie, gdzie wyszło na jaw, że posiada on obowiązujący do 2023 roku zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroku sądu oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i grzywna.

st. asp. Joanna Wielocha

FacebookTwitterPodziel się


Zobacz również