piątek, 12 sierpnia 2022

Sprawcy brutalnego zabójstwa prawomocnie skazani

Sąd Apelacyjny w Warszawie na skutek apelacji prokuratora, w czwartek (8.04) zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie podwyższając uprzednio orzeczone kary wobec Kamila Ł. z 25 lat pozbawienia wolności na karę dożywotniego pozbawienia wolności oraz Przemysława G. i Patryka K. z 15 lat pozbawienia wolności na kary po 25 lat pozbawienia wolności dla każdego z oskarżonych. Mężczyźni w 2015 roku wtargnęli do mieszkania niepełnosprawnego nowodworzanina i bijąc zażądali wydania kosztowności. Mężczyźni dłutem zadali śmiertelne ciosy 40-latkowi.

Do zdarzenia doszło w domu przy ulicy Sienkiewicza w Nowym Dworze Mazowieckim w grudniu 2015 roku. Policjanci przybyli na miejsce zgłoszenia ujawnili zwłoki 40-latka.

Sąd Apelacyjny w Warszawie podzielił w całości argumentację prokuratora zawartą w apelacji uznając, że wymierzone oskarżonym przez Sąd Okręgowy w Warszawie kary są zbyt niskie i niewspółmierne do winy oskarżonych, nie uwzględniają nadto wysokiego stopnia demoralizacji oskarżonych oraz stopnia społecznej szkodliwości czynu jakiego się oni dopuścili. Przedmiotowy wyrok dotyczył sprawy w której Prokuratora Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim oskarżyła Kamila Ł., Przemysława G. i Patryka K. zarzucając im popełnienie zbrodni zabójstwa z art. 148 § 2 pkt. 2 i 3 kk w zb. z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, dokonanej w związku z rozbojem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, bowiem oskarżeni kierowali się chęcią zysku.

Oskarżeni działali wyjątkowo brutalnie, bowiem do zabójstwa użyli narzędzia w postaci dłuta, którym zadawali rany pokrzywdzonemu. Dwóch z oskarżonych, dopuściło się tego przestępstwa w warunkach recydywy.


Zobacz również