Dozór dla 48-latka za znęcanie się nad żoną

Obowiązek stawiania się w raz w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie nałożył prokurator na 48-letniego mieszkańca gminy Nieporęt. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po niepokojącym zgłoszeniu od jego żony. Kobieta wyznała, że mężczyzna znęca się nad nią psychicznie. W obawie przed groźbami, jakie mąż wobec niej kierował, kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę, około godziny 2.30 policjanci z komisariatu w Nieporęcie otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Po przyjeździe pod wskazany adres wynikało, że zameldowany tam mężczyzna kolejny raz dopuścił się przemocy wobec swojej żony. Kobieta poinformowała, że mąż jej groził mówiąc, że jak nie pójdzie do sklepu po kolejną butelkę alkoholu to ogoli jej głowę na łyso. Sam zaś wziął nożyczki oraz maszynkę do strzyżenia i częściowo obciął sobie włosy. Po rozmowie z pokrzywdzoną, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 48- latka.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Gminy Nieporęt nie tylko wszczynał awantury podczas których wyzywał kobietę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, ale również groził spowodowaniem obrażeń ciała oraz utrudniał spoczynek nocny. Zgłaszająca przyznała, że taka sytuacja trwa od pół roku.

Policjanci złożyli w Prokuraturze Rejonowej zebrane w tej sprawie materiały. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, dodatkowo otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego z żoną, zakaz zbliżania się do niej i kontaktowania w jakiejkolwiek formie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

mł. asp. Agata Halicka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.