Dwa areszty za oszustwa

Patrolowcy natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia zainterweniowali w jednym z banków i zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Obaj podejrzewani byli o oszustwa. Jak później dowiedli już funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją 18-latek dopuścił się oszustwa i wypłacił pieniądze, które trafiły na jego konto w wyniku przestępstwa, a także próbował dokonać kolejnej wypłaty, posłużył się też podrobionym dokumentem, z kolei 22-latek przedłożył w banku fałszywą umowę o zatrudnieniu. Obaj zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali skierowani do banku. Tam jeden z pracowników nabrał podejrzeń, że dwaj klienci mogą być sprawcami oszustw.

Patrolowcy wspólnie z przybyłymi na miejsce funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją szybko dokonali niezbędnych ustaleń, zostały zabezpieczone dokumenty, policjanci przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a dwaj obywatele Ukrainy, 18-latek i 22-latek, trafili do policyjnych cel.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą czynności wskazują na to, że 18-latek niedługo przed zatrzymaniem założył konto posługując się sfałszowaną umową o zatrudnieniu, a także wypłacił 20 tysięcy złotych, które pojawiły się na jego koncie w wyniku oszustwa. W dalszej kolejności, w innym oddziale banku, chciał wypłacić kolejną kwotę, natomiast jego 22-letni kolega w tym samym czasie próbował założyć konto na podstawie również sfałszowanego dokumentu poświadczającego zatrudnienie i wysokość zarobków.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy materiały i zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów. 18-latek odpowie za posłużenie się fałszywym dokumentem oraz dokonanie i usiłowanie dokonania oszustwa, 22-latek usłyszał zarzut przedłożenia jako autentycznej podrobionej umowy.

Decyzją sądu obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.