Dwaj podejrzani o handel znaczną ilością narkotyków i ich posiadanie wpadli podczas kontroli

Czujni policjanci z otwockiej drogówki podczas kontroli drogowej w Józefowie zabezpieczyli znaczne ilości różnych narkotyków, w tym m.in. tabletki 2C-B, LSD, marihuanę i metamfetaminę. Funkcjonariusze znaleźli je w samochodzie, którym podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. W trakcie przeszukań ich posesji kryminalni zebezpieczyli kolejne zabronione prawem substancje, wagi elektroniczne i pieniądze. Prokurator przedstawił już obu zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków oraz ich posiadanie, po czym zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu.

Czujni policjanci z otwockiej drogówki zwrócili uwagę na osobowego nissana, który tuż przed północą w Józefowie podejrzanie wolno przejeżdżał w pobliżu posesji, więc postanowili go sprawdzić. Autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21-lat. Obaj byli zdenerwowani i zaskoczeni kontrolą mundurowych. Funkcjonariusze od razu dokładnie sprawdzili, co ma przy sobie kierujący i pasażer oraz co znajduje się w samochodzie. W trakcie wykonywanych czynności znaleźli i zabezpieczyli zapakowane w woreczki strunowe narkotyki, w tym kilkadziesiąt porcji marihuany i metaamfetaminy oraz blisko 100 sztuk tabletek LSD i 2C-B. Wówczas obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Podczas przeszukań posesji obu zatrzymanych, kryminalni skonfiskowali kolejne, znaczne ilości marihuany, amfetaminę, mefedron, wagi elektroniczne oraz gotówkę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19 i 21-latek mogli rozprowadzać te substancje także wśród osób nieletnich.

Obaj mężczyźni zostali już doprowadzeni do Prokuratury Rejonowe w Otwocku, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków oraz ich posiadanie. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd tych wniosków nie uwzględnił i zastosował wobec 19 i 21-latka środki wolnościowe.

Obaj, 19 i 21-latek mają zarzucone czyny zagrożone karą do 12 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin