Dwaj podejrzani o handel znaczną ilością narkotyków i ich posiadanie wpadli podczas kontroli

Czujni policjanci z otwockiej drogówki podczas kontroli drogowej w Józefowie zabezpieczyli znaczne ilości różnych narkotyków, w tym m.in. tabletki 2C-B, LSD, marihuanę i metamfetaminę. Funkcjonariusze znaleźli je w samochodzie, którym podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. W trakcie przeszukań ich posesji kryminalni zebezpieczyli kolejne zabronione prawem substancje, wagi elektroniczne i pieniądze. Prokurator przedstawił już obu zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków oraz ich posiadanie, po czym zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu.

Czujni policjanci z otwockiej drogówki zwrócili uwagę na osobowego nissana, który tuż przed północą w Józefowie podejrzanie wolno przejeżdżał w pobliżu posesji, więc postanowili go sprawdzić. Autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21-lat. Obaj byli zdenerwowani i zaskoczeni kontrolą mundurowych. Funkcjonariusze od razu dokładnie sprawdzili, co ma przy sobie kierujący i pasażer oraz co znajduje się w samochodzie. W trakcie wykonywanych czynności znaleźli i zabezpieczyli zapakowane w woreczki strunowe narkotyki, w tym kilkadziesiąt porcji marihuany i metaamfetaminy oraz blisko 100 sztuk tabletek LSD i 2C-B. Wówczas obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Podczas przeszukań posesji obu zatrzymanych, kryminalni skonfiskowali kolejne, znaczne ilości marihuany, amfetaminę, mefedron, wagi elektroniczne oraz gotówkę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19 i 21-latek mogli rozprowadzać te substancje także wśród osób nieletnich.

Obaj mężczyźni zostali już doprowadzeni do Prokuratury Rejonowe w Otwocku, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków oraz ich posiadanie. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd tych wniosków nie uwzględnił i zastosował wobec 19 i 21-latka środki wolnościowe.

Obaj, 19 i 21-latek mają zarzucone czyny zagrożone karą do 12 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.