Areszty za posiadanie 3 kilogramów narkotyków

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy kobiecie i w mieszkaniu zajmowanym przez parę policjanci znaleźli i zabezpieczyli w sumie blisko 3 kilogramy marihuany, mefedronu i kokainy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu pary na 3 miesiące.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego kolejny już raz doprowadziła ich do osób i miejsca, gdzie miały znajdować się znaczne ilości narkotyków. Policjanci zorganizowali zasadzkę i cierpliwie czekali aż nadarzy się właściwy moment, aby zatrzymać „figurantów” i wkroczyć do ich mieszkania.

Para została zatrzymana na ulicy Włodarzewskiej. W torebce 19-latki kryminalni znaleźli 6 zgrzanych termicznie pakietów z mefedronem, jeden pakiet z marihuaną oraz jeden z kokainą.

Kolejne narkotyki policjanci znaleźli podczas przeszukania mieszkania kobiety i mężczyzny. W szafie kryminalni ujawnili 5 pakietów zgrzanych termicznie z marihuaną, 5 z mefedronem, 2 z kokainą, 3 pojemniki plastikowe z marihuaną i innymi środkami chemicznymi oraz słoik z mefedronem. W sumie policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 3 kilogramy środków odurzających.

Ponadto kryminalni zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków, zgrzewarkę termiczną oraz pieniądze w kwocie 18.500 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota śledztwie zarówno kobieta jak i 23-letni mężmężczyzna usłyszeli już zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.