Dwie interwencje wobec osób zakłócających porządek w trakcie rejsu

W poniedziałek (24.07) funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie dwukrotnie interweniowali wobec pasażerów zakłócających porządek na pokładzie samolotu.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło 35-letniego obywatela Ukrainy, który w trakcie rejsu z Amsterdamu nie wykonywał poleceń załogi, zaczepiał innych pasażerów, a nawet uderzył swojego kolegę. Po wylądowaniu samolotu, na miejsce udało się czterech funkcjonariuszy Straszy Granicznej, którzy po wylegitymowaniu i pouczeniu mężczyzny o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania poleceń wydawanych zgodnie z prawem, wyprowadzili go z samolotu udając się do pomieszczeń służbowych, gdzie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych (Ustawa Prawo Lotnicze art. 210 ust. 1 pkt 9). Podróżujący z nim kolega nie wniósł roszczeń na zaistniałą sytuację. Po zakończeniu czynności obywatel Ukrainy opuścił lotnisko.

Kilka godzin później miała miejsce kolejna interwencja, tym razem na pokładzie samolotu lecącego ze Splitu. Funkcjonariusze otrzymali informację od załogi, że podczas lotu jeden z pasażerów zachowywał się agresywnie w stosunku do współpasażerów i personelu pokładowego nie wykonując poleceń załogi statku. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych młody mężczyzna – 32-letni obywatel Polski przeprosił za swoje zachowanie, tłumacząc swoje zachowanie chorobą oraz wysokim stresem związanym z lotem, gdyż była to jego pierwsza w życiu podróż samolotem. Mężczyzna spokojnie opuścił samolot w asyście funkcjonariuszy.

Mężczyzna wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie. Tym razem wobec podróżnego zastosowano środek oddziaływania wychowawczego zgodnie z art. 41 kodeksu wykroczeń w formie pouczenia. Po zakończeniu czynności służbowych mężczyznę odprowadzono do wyjścia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.