piątek, 07 października 2022

Dwie karetki dla Sierpca i Iłowa

Nowe ambulanse trafią do miejsca wyczekiwania pogotowia w Iłowie oraz do Sierpca, w którym mieści się oddział płockiego pogotowia. Koszt jednego ambulansu to przeszło 634 tys. zł. W ich zakupie pomogły środki unijne. Płockiemu pogotowiu przekazał je marszałek Adam Struzik.

Nowe karetki to ambulanse typu C z pełnym wyposażaniem – najnowsze i najlepiej wyposażone tego typu pojazdy przeznaczone do specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego.

– Chcemy, aby ratownicy medyczni, ale też personel szpitali byli przygotowani na to, co może wydarzyć się jesienią. Niestety, trudno przewidzieć, jak będzie przebiegała pandemia. Wszystko zależy od tempa szczepień. Od nas zależy, jak często te nowe ambulanse będą musiały wyjeżdżać, również do pacjentów covidowych. Zadbajmy o siebie, zachęcam wszystkich do zaszczepiania się – podkreślał marszałek Adam Struzik.

Wcześniej ambulanse trafiły m.in. do Ciechanowa, Makowa Mazowieckiego czy Sochaczewa.

Karetki zostały kupione w ramach projektu Samorządu Województwa Mazowieckiego, polegającego na doposażeniu mazowieckich szpitali do walki z COVID-19. Jego całkowita wartość to 360 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Łącznie wartość 30 ambulansów wraz z wyposażeniem to ponad 25,5 mln zł.

Na skalę pomocy samorządu Mazowsza zwraca uwagę dyrektor SP ZOZ WSPRiTS w Płocku Lucyna Kęsicka. – Tylko w latach 2019–2021 do naszego pogotowia trafiło 12 nowoczesnych ambulansów o łącznej wartości 6,5 mln zł oraz bus, którym przewożone są osoby zakażone i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. A to jeszcze nie koniec. W tym roku nasz tabor powiększy się o ambulans bariatryczny do transportu chorych z otyłością. Bardzo dziękuję władzom Mazowsza za dotychczasową pomoc i wsparcie finansowe naszych działań w tak trudnym czasie funkcjonowania.


Zobacz również