Dwóch Gruzinów musi opuścić Polskę

Dwóch obywateli Gruzji za naruszenie warunków pobytowych w naszym kraju zostało zobowiązanych do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez najbliższe 2 lata.

W wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie stolicy, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn – obywateli Gruzji za brak ważnych wiz lub innych ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, cudzoziemcy po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu, do którego byli uprawnieni bez konieczności posiadania wizy, w każdym okresie 180 dni, postanowili złożyć wniosek do wojewody o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, jednak ich wnioski zostały rozpatrzone negatywnie. Od tego czasu tj. od kilku miesięcy Gruzini nie podjęli więcej prób ubiegania się o zalegalizowanie swojego pobytu. W związku z tym, Komendant Placówki Straży Granicznej w Warszawie wydał cudzoziemcom decyzje o zobowiązaniu do powrotu w terminie 30 dni z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz państw obszaru Schengen na okres 2 lat.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.