„Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą” z udziałem dzielnicowej

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to hasło, pod którym odbyło się spotkanie z wareckimi dziećmi na rzeką Pilicą. Bo wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których przypomniała dzielnicowa. Młodzi uczestnicy spotkania mogli również dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca policjanta.

Spotkania połączone ze wspólną zabawą to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować odpoczywając nad wodą, wyjeżdżając do babci czy na wycieczkę. Dzielnicowa z wareckiego komisariatu – asp. Aneta Ścisłowska, która pływa rózniez łodzią Ochotniczej Straży Pożarnej z Warki, spotkała się na wodą z najmłodszymi w ramach akcji Lato w Warce organizowanej przez Dworek na Długiej w Warce, CESiR Warka, WOPR, OSP Warka i Klub Kajakowy Korek Warka.

Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą dodając, że kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych oraz zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników. Poinformowała, że nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu i nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek. Przypomniała, że nie wskakujemy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem. Dodając, że należy korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu. Poinformowała również, że nie wolno przebywać w wodzie kiedy zakazuje ratownik oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

Wszystko działo się pod okiem doświadczonych ratowników. Zajęcia prowadzone były nad wodą, dzięki czemu dzieci praktycznie mogły sprawdzić zdobytą wiedzę, były kajaki, kąpiel w rzece i dużo zabawy połączonej z nauką.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.