Dwóch zatrzymanych, trzy hulajnogi odzyskane

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu dzięki pozyskanym informacjom operacyjnym i skutecznym działaniom zatrzymali nie tylko złodzieja, ale i pasera i odzyskali trzy kradzione hulajnogi. 34-latek ma na swoim koncie poza kradzieżą co najmniej 2 hulajnóg, kradzież sklepową i groźby karalne pod adresem właściciela sklepu. Z kolei 45-latek okazał się paserem 3 hulajnóg. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 34-latek działał w warunkach recydywy.

Operacyjni z wydziału mienia przeanalizowali zgłoszenia kradzieży hulajnóg z ostatniego okresu czasu i podjęli ustalenia w tych sprawach. Posiadana szeroka wiedza i pozyskane nowe informacje bardzo szybko doprowadziły ich do znanego im z wcześniejszych interwencji 34-latka.

Jak ustalili policjanci, poza kradzieżami hulajnóg, mężczyzna dopuścił się również kradzieży w sklepie. Wyniósł alkohol, przekąski i słodycze o łącznej wartości prawie 900 złotych. Zdążył też grozić właścicielowi podpaleniem sklepu, gdyby ten zdecydował sie zgłosić sprawę Policję.

Po zabezpieczeniu dowodów, kilka dni temu funkcjonariusze pojawili się w miejscu, gdzie przebywał 34-latek. Został zatrzymany. Zgromadzone przez operacyjnych materiały wskazywały, że w listopadzie i grudniu ukradł dwie hulajnogi, dodatkowo okradł sklep i dopuścił się gróźb karalnych. Usłyszał więc 4 zarzuty. Działał w warunkach recydywy.

Na tym jednak policjanci nie zakończyli swoich czynności . Chcieli odzyskać hulajnogi. Dotarli więc do 45-letniego pasera, który kupował je od 34-latka. On również trafił do policyjnej celi. Został ustalony i zatrzymany tego samego dnia, kilka godzin później. Podczas przeszukania operacyjni zabezpieczyli trzy hulajnogi. 45-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Odzyskane mienie będzie mogło powrócić do właścicieli.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.