Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował dwie kolizje

W miejscowości Lasocin, w gminie Mała Wieś, 42-letni mieszkaniec powiatu płockiego, spowodował dwie kolizje drogowe. Z ponad 2,5 promilami alkoholu w organizmie, wymijając inne pojazdy doprowadził do zderzenia najpierw z oplem, a następnie seatem. Nietrzeźwy kierujący nie posiadał też uprawnień do kierowania, a w aucie przewoził pasażerów.

Do podwójnej kolizji doszło w czwartek (12.01), kilkanaście minut po godzinie 21, w miejscowości Lasocin, w gminie Mała Wieś. 42-letni kierujący peugeota, jadąc w kierunku Lasocina najpierw wymijał opla astra. Nie mogąc zachować prostego toru jazdy, doprowadził do zderzenia i uszkodzenia pojazdu, którym kierowała 35-letnia mieszkanka powiatu płockiego. Następnie, już w miejscowości Lasocin sytuacja się powtórzyła. Kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się seat. Na szczęście kolizje, do których doprowadził lekkomyślny mężczyzna, nie zakończyły się tragicznie i nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kierowcy seata 59-latkowi, mieszkańcowi powiatu płockiego oraz kierującej oplem na szczęście nic się nie stało. Lekkie obrażenia odniosła natomiast jedna z dwóch pasażerek peugeota.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący peugeotem nigdy nie posiadał uprawnień. Ponadto był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

O losie 42-letniego mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Zgodnie z aktualnymi przepisami każdemu, kto wsiada za kierownicę w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 1 roku do 15 lat oraz kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł.

Kierowca, który kieruje pojazdem bez uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Zwracamy się z apelem zarówno do kierujących jak i świadków tego typu nieodpowiedzialnych zachowań. Gdy nie jesteś pewien co do swojego stanu trzeźwości, nie wsiadaj za kierownicę. Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest alkohol, dlatego jeżeli piłeś, nie jedź!

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.