Dwukrotnie chciał wręczyć łapówkę

Bielańscy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zebrali materiał, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutu dwukrotnej obietnicy udzielenia korzyści majątkowej 27-letniemu kierowcy chevroleta, który posiadał marihuanę. Mężczyzna chciał wręczyć policjantom 600 złotych łapówki, w zamian za odstąpienie od interwencji. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Tuż po 19.00, na ulicy Sokratesa bielańscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli, kierującego citroenem. Podczas kontroli ujawnili przy kierowcy torebkę foliową z suszem roślinnym. W trakcie wykonywania czynności, kierowca dwukrotnie zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od interwencji. Policjanci kilka razy informowali mężczyznę, że popełnia kolejne przestępstwo. 27-latek mimo tego, cały czas proponował funkcjonariuszom przyjęcie korzyści majątkowej, w kwocie 600 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to marihuana. Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zebrali materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie 27-latkowi zarzutu dwukrotnego złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz posiadanie środków odurzających o wadze ponad 10 gramów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.