Kontrola autobusu ujawniła nieprawidłowości

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz wydaniem zakazu dalszej jazdy zakończyła się kontrola autobusu, który miał przewieźć dzieci na wycieczkę do miejscowości koło Warszawy. Inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego mieli zastrzeżenia nie tylko do stanu technicznego pojazdu. Kierowca nie wprowadził na karcie do tachografu wpisów dotyczących swoich aktywności i nie okazał wymaganego dokumentu.

W poniedziałek (27 czerwca) rano, na parkingu przed Halą Torwar w Warszawie, funkcjonariusze ITD skontrolowali autobus, który miał przewieźć grupę dzieci na wycieczkę do jednej z podwarszawskich miejscowości. W trakcie oględzin stanu technicznego stwierdzili nadmiernie zużyty bieżnik opony na przedniej osi pojazdu. Inspektorzy sprawdzili również czas pracy kierowcy. Okazało się, że w dniu poprzedzającym kontrolę ITD nie wprowadził na karcie do tachografu wpisów dotyczących swoich aktywności. Kierowca autobusu nie okazał także żadnych dokumentów, które potwierdzałyby jego aktywności tego dnia. Oprócz tego kontrolowany miał przy sobie tylko kserokopię zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Zgodnie z przepisami powinien mieć oryginał wypisu z zezwolenia lub licencji uprawniającej do wykonywania danego przewozu. Kontrola zakończyła się w tym przypadku zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i wydaniem zakazu dalszej jazdy do momentu usunięcia usterki – wymiany opony. Inspektorzy ukarali kierowcę czterema mandatami karnymi. Za stwierdzone nieprawidłowości odpowiedzialność finansowa grozi również jego pracodawcy. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Grupa dzieci pojechała na wakacyjną wycieczkę zastępczym transportem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.