Działania kontrolne Straży Granicznej na Dworcu Centralnym w Warszawie

Na terenie Dworca Centralnego w Warszawie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie we współdziałaniu ze stołecznymi policjantami w ramach wspólnej akcji ukierunkowanej na kierowców świadczących usługi przewozu osób za pomocą aplikacji mobilnej.

W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Działań Kontrolnych i Weryfikacyjnych z Placówki Straży Granicznej w Warszawie skontrolowano kilku kierowców m. in.: obywateli Uzbekistanu, Turkmenistanu, Kazachstanu i Białorusi, w tym zatrzymano jednego – 46-letniego Uzbeka, który przebywał w naszym kraju nielegalnie. Mężczyzna poza brakiem dokumentów pobytowych, przekroczył granicę państwową wbrew przepisom od strony Słowacji.

Wobec niego wszczęto postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu z określonym terminem dobrowolnego powrotu wynoszącym 30 dni oraz orzeczonym zakazem wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 6 miesięcy.

Po zakończonych czynnościach obywatel Uzbekistanu został zwolniony.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.