Dzięki mieszkańcom ciechanowscy policjanci pomagają osobom narażonym na wychłodzenie

Ze względu na niskie temperatury ciechanowscy policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni narażeni na wychłodzenie. Apele do mieszkańców również przynoszą efekt, gdyż do komendy wpływa coraz więcej zgłoszeń o osobach potrzebujących. W miniony weekend mundurowi interweniowali aż sześć razy. Funkcjonariusze oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Informują o adresach ośrodków pomocowych i noclegowniach bądź odwożą osoby bezdomne do takich ośrodków. Pamiętaj, że Ty też możesz pomóc! Zareaguj, gdy widzisz osobę, której zdrowie i życie może być zagrożone.

Okres zimowy jest bardzo niebezpieczny zwłaszcza dla osób pozbawionych dachu nad głową. Minusowe temperatury stanowią realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Ciechanowscy policjanci podczas codziennych służb prowadzą kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to głównie pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe i piwnice. Apele, które mundurowi kierują do mieszkańców naszego powiatu również przynoszą efekt, gdyż do komendy wpływa coraz więcej informacji o osobach potrzebujących pomocy.

W miniony weekend do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło sześć zgłoszeń dotyczących osób narażonych na wychłodzenie. 49-letnią kobietę, która schroniła się w piwnicy jednego z bloków policjanci, odwieźli do ośrodka dla osób bezdomnych w Garnowie Dużym. Pijany 71-latek, który leżał na chodniku trafił do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Stan, w jakim się znajdował i panująca aura realnie zagrażały jego życiu i zdrowiu. Cztery pozostałe osoby schroniły się przed ujemnymi temperaturami na klatkach schodowych w blokach. Interweniujący policjanci zachęcali, aby bezdomni skorzystali z oferowanej pomocy, jednak odmówili. Mundurowi przekazali im informację o adresach ośrodków pomocowych i noclegowni.

Wykażmy się życzliwością i chęcią pomocy – zwracajmy uwagę na osoby bezdomne oraz narażone na wychłodzenie. Duży spadek temperatury i zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zgłoszenia możemy przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w swoim katalogu zagrożeń posiada kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pamiętajmy jednak, że w przypadku pilnej interwencji należy dzwonić na numer alarmowy 112, bądź do właściwej jednostki policji. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!

Autor: asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.