Dzień Edukacji Narodowej w Ciechanowie

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski na zaproszenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aureli Michałowskiej wziął udział w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych i nagród przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu, które odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie udział wzięli m.in. Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP oraz Dorota Skrzypek, I Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Zasłużonym pracownikom oświaty wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody. W imieniu Prezydenta RP, Brązowe Krzyże Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę wręczył Wicewojewoda Mazowiecki. Wręczono również Medale Komisji Edukacji Narodowej nadane przez Ministra Edukacji i Nauki.

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski w trakcie uroczystości złożył życzenia i pogratulował wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym pedagogom oraz podziękował za trud i zaangażowanie włożone w codzienną pracę.

To od Państwa i Państwa pracy zależy jak dzieci zostaną wykształcone i wychowane. Bardzo dziękuję, że uczą Państwo nasze dzieci, wnuki, wychowują je i chcą, żeby stały się dobrymi i wykształconymi ludźmi. Bez tego dalsze życie i funkcjonowanie jest niemożliwe. Trudno jest znaleźć dobrą pracę bez dobrego wykształcenia. Bardzo serdecznie dziękuję – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.