Dziewczynki, które dla wszystkich mogą być przykładem do naśladowania

Postawa młodych mieszkanek powiatu żuromińskiego zasługuje na szczególne wyróżnienie. Postanowiliśmy uhonorować Julię i Lenę za pomoc innej osobie w odzyskaniu jej własności. To zachowanie godne pochwały.

W połowie sierpnia br., do żuromińskiej komendy dwie siostry, mieszkanki Żuromina, przyniosły znaleziony na jednej z ulic miasta portfel. Dziewczynki (11 i 10-latka) o sytuacji jaka ich spotkała opowiedziały dyżurnemu policji przekazując jednocześnie zgubę. Nawet nie zaglądały do portfela, aby sprawdzić co jest w środku. Pierwsza myśl jaka im przyszła do głowy, to przekazać czyjąś własność policjantom, którzy będą wiedzieli co w takiej sytuacji zrobić. Okazało się, że w portfelu znajdowały się wyłącznie pieniądze. Była to kwota 710 złotych. W środku nie było żadnego dokumentu, który mógłby wskazać na jego właściciela.

Chwilę później taka informacja umieszczona została na stronie internetowej żuromińskiej policji i w mediach społecznościowych. Na skierowany apel za pośrednictwem portalu odpowiedziało kilkanaście osób, lecz żadna z nich nie okazała się być właścicielem zguby.

Po kilku tygodniach do żuromińskiej jednostki policji zgłosiła się mieszkanka Żuromina, która poinformowała policjanta, że słyszała o portfelu który czeka na właściciela właśnie w komendzie. Żurominianka opisała dokładnie jak wyglądał jej portfel oraz wiedziała, że w jego środku nie było żadnych dokumentów, czy wizytówek. Była także pewna, jaka znajduje się w nim kwota pieniędzy.

Portfel wraz z zawartością został jej zwrócony. Kobieta nie kryła zaskoczenia, że jej własność została odzyskana, ale również, że są uczciwi ludzie na świecie. Żurominianka zapytała o znalazcę jej własności. Gdy usłyszała, iż były to 11 i 10-letnie dziewczynki jeszcze bardziej ją ta informacja ucieszyła, tym bardziej, że mieszkają na sąsiedniej ulicy.

W związku z wzorową postawą mieszkanek Żuromina postanowiliśmy docenić je pamiątkowym dyplomem, policyjnymi maskotkami i słodyczami.

Mamy nadzieję, że ich postawa zainspiruje rówieśników w powiecie żuromińskim (i nie tylko). Młode uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie dają przykład także nam, dorosłym, jak powinniśmy się zachować znajdując na swojej drodze cudzą własność.

Gratulujemy rodzicom i szkolnym wychowawcom kształtowania obywatelskiej postawy.

asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.