Wpadł przy segregowaniu narkotyków

Kolejne działania stołecznych wywiadowców ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej przy ulicy Brzeskiej na Pradze Północ zakończyły się zatrzymaniem 3 mężczyzn i zabezpieczaniem ponad 0,5 kg narkotyków. Na nic zdały się „czujki”, 22-latek wpadł, gdy segregował narkotyki. Odpowie za posiadanie znacznej ich ilości. Natomiast dwaj 18-latkowie próbowali ostrzec kolegę, że na podwórko wszedł policjant, a nie klient. Było już jednak za późno. Odpowiedzą oni za pomocnictwo.

W poniedziałkowy wieczór funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stołecznej komendy postanowili sprawdzić posiadane informacje, z których wynikało, że w jednym z podwórek przy ul. Brzeskiej ma kwitnąć handel narkotykami.

Wywiadowcy wiedzieli, że na miejscu jest kilka osób, dlatego też ważna była koordynacja sił. Przed wejściem na podwórko stała tzw. „czujka”. 18-latek pełniący tę rolę nie zorientował się, że otworzył bramę nieumundurowanemu policjantowi. Za budynkiem stał kolejny mężczyzna, który również pełnił role ostrzegającego o przyjeździe „nieproszonych” gości. On również nie zorientował się w sytuacji.

Gdy wywiadowiec wszedł na klatkę, zobaczył młodego mężczyznę, który właśnie segregował zawiniątka z folii aluminiowej. Na okrzyk „stój, Policja!” jedyne co zrobił, to opuścił trzymane w dłoniach pudełko. Został obezwładniony, a policjant wezwał na miejsce pozostałych funkcjonariuszy. Gdy na miejsce biegł pierwszy z nich, będący na „czujce” młodzieniec zorientował się, że to policjanci. 18-latek próbował jeszcze zaalarmować kolegę będącego na klatce, jednak nadaremnie. Kolejna „czujka” – również 18-latek, przez krótkofalówkę poinformował jeszcze kompana z klatki by uciekał, jednak po chwili sam przeskoczył przez płot wprost na policjantów.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. W należącym do zatrzymanego 22-latka pudełku, znajdowało się blisko 120 zawiniątek z folii aluminiowej. Wstępne badania wykazały, że wewnątrz były m.in. amfetamina, marihuana, heroina, klefedron oraz tabletki MDMA. W jednym z lokali budnku znaleziono jeszcze ponad 640 podobnych zawiniątek. 350 z nich zawierało metamfetaminę, pozostałe skrywały tę samą tajemnicę, co te znalezione przy 22-latku.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. 22-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast dwóch 18-latków usłyszało zarzut poplecznictwa, przy czym przestępstwo te zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

sierż. Bartłomiej Śniadała

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.