Ekologiczne ogrzewanie w szkołach

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego podstawówki w Kamienicy, Kroczewie i Stróżewie z gminy Załuski zyskają nowe urządzenia grzewcze i energotwórcze.

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” z budżetu województwa na realizację inwestycji, które mają służyć ograniczeniu emisji spalin oraz obniżeniu kosztów za energię przeznaczono 600 tys. zł. Umowy, których wartość przekracza 1 mln zł podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, radny województwa Konrad Wojnarowski oraz beneficjenci.

Tym razem wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego trafia do gminy Załuski. Pozwoli obniżyć koszty, jakie generuje utrzymanie placówek oświatowych. Co istotne, pieniądze będą miały także pozytywny wpływ na jakość powietrza, bowiem zostaną przeznaczone na ekologiczne źródła ciepła i energii – mówi marszałek Adam Struzik.

Zakres prac
W ramach inwestycji w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy stary kocioł węglowy zostanie wymieniony na piec gazowy. Szkoła zakupi również pompę ciepła i zamontuje instalację fotowoltaiczną.

Montaż fotowoltaiki będzie wykonany także na budynkach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie i Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Stróżewie. Realizacja inwestycji pozwoli ograniczyć koszty związane z rosnącymi cenami energii elektrycznej i cieplnej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.