Zaatakował policjantów siekierą

Policjanci z Płońska zatrzymali mężczyznę, który próbował zaatakować ich siekierę. 39-latek został szybko obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Agresorowi grożą surowe konsekwencje.

We wtorek 24 października po południu policjanci z płońskiej komendy wykonywali czynności do sprawy dot. m. in. uszkodzenia samochodu osobowego. Gdy weszli na teren jednej z posesji w gm. Załuski, zostali zaatakowani przez 39-letniego mężczyznę. Był on agresywny, znieważył funkcjonariuszy i groził im siekierą. Mężczyzna nie wykonywał poleceń policjantów. Szybkim krokiem szedł w ich kierunku, cały czas trzymając wysoko uniesione niebezpieczne narzędzie. Został obezwładniony, zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W płońskiej komendzie wykonane zostały z jego udziałem wstępne czynności procesowe. Całą zgromadzoną do tej sprawy dokumentację funkcjonariusze przekazali już do Prokuratury Rejonowej w Płońsku, celem podjęcia dalszych decyzji m. in. dotyczących kwalifikacji prawnej czynów popełnionych przez 39-latka

Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.