Etiopczyk i Somalijka zatrzymani na Okęciu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali w miniony weekend dwójkę podróżujących z Aten cudzoziemców. Podróżni usiłowali wjechać do Polski nielegalnie.

Cudzoziemcy wpadli podczas przeprowadzanej przez funkcjonariuszy Zespołu Postępowań Granicznych PSG Warszawa-Okęcie kontroli legalności pobytu. Około 30-letnia kobieta przedstawiła do kontroli niderlandzki paszport, który wzbudził wątpliwości, co do jego autentyczności. Jak się okazało podczas szczegółowej analizy dokument został przerobiony. Podróżna przyznała, że faktycznie jest obywatelką Etiopii i podała szczegółowe dane personalne.

Mężczyzna, który jak się okazało był 20-letnim obywatelem Somalii przedstawił do kontroli dokument podróży dla cudzoziemca wydany przez władze Grecji oraz greckie zezwolenie na pobyt wydane na te same dane. Podczas dalszych czynności, weryfikując autentyczność okazanych dokumentów okazało się, że potwierdzają one tożsamość innej osoby, a posługujący się nim cudzoziemiec nie jest ich prawowitym właścicielem.

Z uwagi na przekroczenie granicy RP wbrew przepisom prawa podróżni zostali zatrzymani. Wszczęto wobec nich postępowania przygotowawcze za posłużenie się podczas kontroli przerobionymi dokumentami oraz dokumentami stwierdzającymi tożsamość innej osoby.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.