Pościg za nietrzeźwym kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, czym zmusił policjantów do pościgu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy na ul. Żyrardowskiej w Sochaczewie. Mundurowi sprawdzili prędkość forda, który jechał w ich kierunku. Urządzenie do pomiaru wykazało 83 km/h w obszarze zabudowanym. Policjant dał kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, ale ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierowcą forda. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne w radiowozie, ale uciekający mężczyzna zlekceważył to i kontynuował ucieczkę. Krótko po tym mężczyzna kierujący fordem uderzył autem w ogrodzenie posesji i wjechał w zarośla. 26-latek został zatrzymany na terenie gminy Nowa Sucha. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej czym zmusił funkcjonariuszy do pościgu, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany 26-latek przyznał się do popełnionych przestępstw. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.