wtorek, 30 listopada 2021

W piątek (14.05) chwile przed godziną 7 rano Straż Ochrony Lotniska Warszawa – Modlin ujawniła pozostawiony przy schodach w strefie odlotów hali ogólnodostępnej lotniska, bagaż bez opieki. Natychmiast wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa i powiadomiono służby zarówno lotniskowe jak i miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy Interwencyjnego Zespołu Minersko Pirotechnicznego. Ustalono, że pozostawiony bagaż to reklamówka koloru czarnego. Po przeprowadzeniu analizy ryzyka, która nie wykluczyła zagrożenia, wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa.

– Zarządzono ewakuację całej hali ogólnodostępnej wraz z jedną nitką dojazdową do terminala. Ogłoszono ewakuację, którą objęto ok. 20 osób. O godz. 07:10 po przybyciu na miejsce koncentracji służb medycznych, Straży Pożarnej oraz Policji rozpoczęto rozpoznanie bagażu. Analiza zdjęć RTG dała wynik negatywny – mówi naszej redakcji por. SG Dagmara Bielec-Janas.

Okazało się, że w reklamówce znajdowały się artykuły spożywcze. Działania służb nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym. Właściciela bagażu nie ustalono.


Zobacz również