Płock zyskuje nowe połączenia pasażerskie

Miasto Płock zamieszkuje prawie 120 tysięcy osób. Mieszkańcy od dawna skarżą się, że są wykluczeni komunikacyjnie. Kilka lat temu działalność operacyjną w regionie zakończyła firma Mobilis następca PKS Płock. Obecnie przewozy na trasie Płock – Warszawa wznowił PKS Polonus. Wkrótce dojdzie linia w stronę Włocławka i Torunia.

Od stycznia po blisko 20 latach do Płocka można dojechać pociągiem PKP Intercity relacji Katowice – Płock. TLK Chemik z Płocka do Katowic przez Gostynin i Kutno, odjeżdża o godzinie 5:34. Wieczorem wraca do Płocka o 23:14. Kolej chce połączenie wydłużyć przez Sierpc i Brodnicę do Grudziądza i dalej nad morze.

Od kilku dni do Płocka z Warszawy przyjeżdżają autobusy warszawskiego przewoźnika PKS Polonus. Publiczny przewoźnik obecnie wykonuje 4 kursy na trasie Warszawa – Płock – Warszawa. Od 28 maja dojdzie kolejne połączenie.

Obecnie z Płocka do Warszawy rano odjeżdża pociąg Kolei Mazowieckich o godzinie 4:32 by o godzinie 7:10 dojechać do Warszawy Zachodniej. Jest to jedyne kolejowe bezpośrednie połączenie Płocka z Warszawą. PKS Polonus odjeżdża z dworca kolejowego ze stanowiska 1 o godzinie 6:35, 9:15, 12:05, 17:15. Po trasie autobus zatrzymuje się w Wyszogrodzie, Czerwińsku nad Wisłą, Chociszewie i Zakroczymiu a następnie w Warszawie przy Metrze Marymont i na dworcu Centralnym aby zakończyć kurs na dworcu Warszawa Zachodnia. W drogę do Płocka autobusy wyjeżdżają z Warszawy o godzinie 6:30, 8:55, 13:15 i 16:10. Dodatkowo od 28 maja uruchomiony zostanie kurs do Inowrocławia przez Czerwińsk nad Wisłą i Płock. Z Warszawy autobus wyjeżdżać będzie o godzinie 7:20 a z Płocka powrót zaplanowany jest o godzinie 17:00. Mieszkańcy Płocka zyskają od 28 maja również możliwość podróżowania do Włocławka, Ciechocinka i Torunia oraz Inowrocławia. Autobus w tym kierunku z płockiego dworca odjeżdżać będzie o godzinie 9:25

Zarówno PKP Intercity jak i PKS Polonus wprowadzając połączenia do Płocka, próbują wypełnić lukę po dawnych połączeniach. Również od pasażerów zależeć będzie czy połączenia będą utrzymane. Jeśli np. autobusami do Warszawy jeździć będzie mało osób to przewoźnik będzie zawieszać kursy. To samo dotyczy kolei. Jeśli nie będzie zainteresowania to i pociągi będą zawieszane.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.