„Ferie z WOT” – kolejna edycja przed nami!

Zastanawiasz się co robić w nadchodzące ferie? To proste – dołącz do Wojsk Obrony Terytorialnej! 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowuje się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Jest ono skierowane przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli. Szkolenie ruszy w styczniu, a wnioski można składać już teraz!

Ze szkolnej sali na poligon
Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, którzy przerwę międzysemestralną chcą spędzić aktywnie i wstąpić w szeregi Wojska Polskiego. W ramach projektu w całej Polsce – w terminie ferii zimowych odpowiednim dla poszczególnych województw – odbywają się standardowe szkolenia podstawowe, t.zw. „Szesnastki”. Są to szkolenia wstępne, których celem jest wdrożenie ochotników do służby w wojsku. W praktyce szkolenie to obejmuje zakres podstawowych umiejętności taktycznych i strzeleckich, a wieńczy je uroczysta przysięga wojskowa.

Do 6MBOT wstąpić mogą również rezerwiści, którzy przysięgę wojskową mają za sobą, a podczas ośmiodniowego szkolenia wyrównawczego odświeżają nabytą dotychczas wiedzę.

„Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia – zauważa gen. bryg. Krzysztof Stańczyk – cz. p. o dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przecież jeszcze czas!
Szkolenia w ramach „Ferii z WOT” w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbędą się w terminach: 13-28 stycznia – dla szkolenia podstawowego oraz 21-28 stycznia – dla szkolenia wyrównawczego. Chociaż to odległy termin, to wnioski na styczniowe nabory przyjmowane są już teraz.

Służbę w 6MBOT w ramach poprzedniej edycji programu rozpoczął szer. Piotr. – Na początku miałem mieszane uczucia, wojsko było tylko jedną z alternatyw na spędzenie ferii. Szybko przekonałem się, że to była dobra decyzja. Mogłem sprawdzić swoje możliwości, pokonać słabości i poznałem wiele ciekawych osób. Dzięki „Feriom z WOT” mogłem przede wszystkim spełnić swoje dziecięce marzenie o mundurze bez rezygnowania ze szkoły – wspomina żołnierz 6MBOT.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem – nie zwlekaj! Złóż swój wniosek już dziś!
Skontaktuj się z rekruterem WOT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie Rekruterzy WOT  lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30).

Możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, a ich adresy i telefony znajdziesz na stronie Centra rekrutacji

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.