Godzina wychowawcza w areszcie

O wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Służby Więziennej usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie. Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali procedurę kwalifikacyjną i podzielili się doświadczeniami zza więziennego muru. Podjęcie decyzji o kierunku ścieżki zawodowej stanowi dla młodych ludzi nie lada wyzwanie.

Czy wstąpienie w szeregi formacji mundurowej jaką jest Służba Więzienna to ciekawy wybór? Jakie cechy osobowości i predyspozycje są niezbędne do pełnienia służby i realizacji głównych zadań stojących przed funkcjonariuszami? Jak wygląda ścieżka rozwoju w Służbie Więziennej? To tylko wybrane zagadnienia na które mieli okazję poznać odpowiedź uczniowie, którzy już niebawem będą określać siebie mianem absolwentów.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z możliwościami jakie daje zatrudnienie w Służbie Więziennej oraz oczekiwaniami i specyfiką pracy na stanowisku funkcjonariusza Służby Więziennej. Ponadto poznali podstawowe akty prawne regulujące odbywanie kary pozbawienia wolności oraz stosowanie tymczasowego aresztu. Funkcjonariusze grochowskiego aresztu przybliżyli zasady funkcjonowania polskiego systemu penitencjarnego i zapoznali gości z prowadzonymi w jednostce oddziaływaniami resocjalizacyjnymi a także formami zatrudnienia więźniów zarówno na terenie jednostki jak i poza nią. Grupa studentów obejrzała pawilony mieszkalne, miejsca zakwaterowania osadzonych kobiet, plac spacerowy i salę widzeń.

Oferta pracy w szeregach Służby Więziennej skierowana jest do wszystkich, którzy szukają ciekawej, satysfakcjonującej i stabilnej pracy. O przyjęcie do służby mogą starać się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Przyszły funkcjonariusz musi posiadać obywatelstwo polskie, co najmniej średnie wykształcenie, korzystać z pełni praw publicznych, oraz posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych. Praca w Służbie Więziennej gwarantuje stabilne warunki pracy, pewną wypłatę comiesięcznego uposażenia, możliwość rozwoju zawodowego i systematycznego awansu oraz możliwość rozwoju własnych zainteresowań i pasji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.