poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Groził śrubokrętem, że zabije

Zarzuty uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych usłyszał w wolskiej komendzie 58-letni mężczyzna. Z ustaleń wynika, że wtargnął on do sklepu należącego do pokrzywdzonego i zniszczył znajdujące się tam rzeczy. Po chwili, trzymając w ręku śrubokręt, groził właścicielowi, że go zabije. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed 16.00 policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów doszło do zniszczenia mienia. Na miejscu mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że znajomy pokrzywdzonego wtargnął do jego sklepu i niszczył wszystkie rzeczy, które miał w pobliżu. Krzyczał i wyzywał pokrzywdzonego, po chwili podszedł do niego z śrubokrętem w ręku i groził mu pozbawieniem życia. Na to zareagował syn pokrzywdzonego. 58-latek wycofał się i szybko opuścił sklep.

Policjanci udali się w poszukiwaniu sprawcy. Dosłownie chwilę później, w pobliżu sklepu, spostrzegli go. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy na Woli. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska


Nasi partnerzy