Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Historia skazanego przestrogą dla obiorców kursu reedukacyjnego

Skazany z Aresztu w Warszawie Służewcu został zaproszony do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie na kurs reedukacyjny skierowany do osób, które nagminnie nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w ramach kampanii społecznej „Raz, dwa, trzy… zginiesz TY!”, aby swoją historią przestrzec przed konsekwencjami jazdy pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz opowiedzieć o konsekwencjach brawurowej jazdy.

Skazany z Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu został zaproszony wirtualnie do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie na kurs reedukacyjny skierowany do osób, które nagminnie nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w ramach kampanii społecznej „Raz, dwa, trzy… zginiesz TY!”. Uczestnicy, poza edukacją prowadzoną przez psychologów więziennych i funkcjonariuszy policji, mają niespotykaną okazję usłyszeć spowiedź tych kierowców, którzy prowadząc w sposób nieostrożny i brawurowy oraz pod wpływem alkoholu lub narkotyków spowodowali wypadek samochodowy a za swoje zachowanie musieli zapłacić cenę w postaci pozbawienia wolności. Spotkania o charakterze kursów reedukacyjnych dla wielu osób wobec których został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów oraz którzy nagminnie nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, to moment w którym warto zawrócić. Jest to możliwość unaocznienia konsekwencji tragicznych zdarzeń drogowych.

Uczestnicy zobaczyli człowieka, podobnego do nich. Zrelaksowani, chcący „odfajkować” obecność na szkoleniu usłyszeli opowieść podobnego do nich człowieka, który teraz swój dzień zaczyna od apelu w więzieniu. Dzisiejsze szkolenie powinno zapaść jego uczestnikom w pamięć. Dlaczego? Bo to prawdziwa historia o jednej sekundzie, która spowodowała, że człowiek trafił do więzienia.

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie wraz z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie od wielu lat prowadzą działalność edukacyjno – informacyjną skierowaną nie tylko do przyszłych i początkujących kierowców, ale również do piratów drogowych, którzy kolekcjonują punkty karne za łamanie przepisów drogowych.

opracowała por. Agnieszka Tracz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.