Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Odzyskali skradziony samochód i zatrzymali podejrzanego

Profesjonalnie przeprowadzone działania policjantów z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego oraz policjantów z komisariatu w Myszyńcu pozwoliły na zatrzymanie niespełna trzy godziny po zgłoszeniu, podejrzanego o kradzież samochodu. Przy 38-latku policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń. Pojazd o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych został przez policjantów przekazany właścicielowi.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas minionego weekendu kolejny raz swoim działaniem udowodnili, że ich determinacja i upór w zwalczaniu przestępczości daje oczekiwany efekt w postaci zatrzymywania sprawców przestępstw.

Cała sytuacja miała swój początek w niedzielne popołudnie na terenie powiatu ostrołęckiego. Wtedy to osoba zgłaszająca powiadomiła policjantów o kradzieży jego pojazdu o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu w Myszyńcu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak wstępnie ustalono, nieznany sprawca wszedł do jednego z budynków mieszkalnych i ukradł z jednego z pomieszczeń kluczyli do osobowego vw, po czym wyjechał nim z garażu i odjechał. W działania zaangażowali się również policjanci z komisariatu w Myszyńcu, którzy w tym dniu mieli dzień wolny. To dzięki m.in. ich świetnemu rozpoznaniu na podległym terenie już po kilkunastu minutach ustalono tożsamość podejrzewanego o kradzież pojazdu. Jego rysopis i dane skradzionego pojazdu zostały przekazane do wszystkich policyjnych patroli oraz do jednostek ościennych.

Do działań dołączyli także policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego, którzy zbierali i weryfikowali napływające informacje dotyczące kradzieży auta. Ich duże zaangażowanie szybko przyniosło oczekiwany efekt. Kryminalni już po kilkudziesięciu minutach ustalili, gdzie porusza się skradziony pojazd. Akcja jego zatrzymania miała miejsce w Nowej Wsi Zachodniej. Skradzione auto zostało zablokowane przez radiowozy. W jego wnętrzu znajdowało się dwóch mężczyzn, w tym podejrzewany o kradzież 38-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną.

Obaj mężczyźni zostali obezwładnieni i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj wykonywane były z nimi dalsze czynności procesowe. Dzięki dobrej współpracy ostrołęckich policjantów i prokuratorów zebrano materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 38-latkowi zarzutu kradzieży. Odzyskany przez policjantów pojazd został przekazany właścicielowi. Drugi z zatrzymanych został zwolniony.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.