Ignorował wszelkie sądowe zakazy dotyczące prowadzenia pojazdów

Policjanci z ursynowskiego rewiru dzielnicowych zatrzymali 45-latka podejrzanego o niestosowanie się do orzeczonych przez mokotowski sąd dwóch dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych i jednego zakazu obowiązującego do października 2023 roku. Mężczyzna został przyłapany przez mundurowych, kiedy kierował samochodem suzuki. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które sąd może go skazać na 5 lat więzienia.

Kilka minut po godzinie 18.00 policjanci będący w obchodzie służbowym ulicy Pileckiego zauważyli pojazd marki suzuki swift, stojący przy ulicy z uruchomionym silnikiem. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, który według ustaleń policjantów miał zakaz na prowadzenie samochodu. Po chwili mężczyzna odjechał z miejsca. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli.

W trakcie czynności dzielnicowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że ma on dwukrotny, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów i jeden trwający do 10 października 2023 roku. Mężczyzna nie komentował swojego postępowania. Został zatrzymany, a następnie umieszczony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które może zostać pozbawiony wolności na 5 lat.

podkom. Robert Koniuszy

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.