Intymny wideoczat zakończył się szantażem

Nowe znajomości zawarte na portalach społecznościowych mogą być niebezpieczne. Zanim wyślesz komuś intymne zdjęcia lub zgodzisz się na wideo czat, zastanów się, czy na pewno chcesz to zrobić. 34-latek z pow. płońskiego dał się namówić nowo poznanej kobiecie na rozebranie się przed kamerą. Chwilę później był szantażowany, a nagranie trafiło do jego znajomych. Problem sextingu coraz częściej dotyka również młodzieży.

Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosił się 34-latek, który dał się namówić nowo poznanej w Internecie kobiecie na intymny wideo czat. Pokrzywdzony nie wiedział jednak, że jego „znajoma” wszystko nagrywa. Po zakończonym połączeniu kobieta zaczęła wysyłać mu wiadomości z żądaniem pieniędzy w zamian za nieopublikowanie nagrania. Gdy mężczyzna się na to nie zgodził, szantażystka rozesłała film z utrwalonym jego nagim wizerunkiem do kilku jego znajomych.

W ostatnim czasie płońscy policjanci przyjęli również zawiadomienie dotyczące podobnej sytuacji, w której osobą pokrzywdzoną był nastolatek. Jego wizerunek rozpowszechniła dziewczyna będąca w podobnym wieku.

Dalsze powstępowania w tych sprawach prowadzą policjanci z płońskiego Wydziału Kryminalnego.

Uwaga! Przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz popularniejsze. Rozmowy on-line coraz częściej zastępują brak fizycznego kontaktu z innymi. Sexting nie jest nowym zjawiskiem, ale niesie ze sobą coraz więcej zagrożeń i dotyka również osób młodych – niepełnoletnich. Rodzicu, chroń swoje dziecko! Rozmawiaj z nim o zagrożeniach w internecie!

Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z obcymi osobami zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku wyślij, warto zastanowić się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim.

Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Internet nie zapomina!

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.