Znęcał się i znieważał a podczas interwencji znieważył również funkcjonariuszy

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 62-latka, który podejrzany jest o stosowanie przemocy psychicznej wobec swojej żony i córki. Mężczyzna podczas wykonywanych czynności znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Decyzją prokuratora wobec 62-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie od kilku miesięcy dochodzi do przemocy psychicznej. 62-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi swoją żonę i córkę. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów i nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. 62-latek znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi i naruszył ich nietykalność cielesną. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojej rodziny oraz interweniujących funkcjonariuszy. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów znieważenia funkcjonariuszy Policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz znęcania nad żoną i córką. Decyzją prokuratora wobec 62-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.