Irakijka podająca się za Francuzkę zatrzymana po przylocie z Aten

W czwartek (26.08) w godzinach wieczornych, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w ramach kontroli legalności pobytu po przylocie samolotu z Aten zatrzymali cudzoziemkę, która wylegitymowała się dokumentem należącym do innej osoby.

Cudzoziemka podczas kontroli okazała funkcjonariuszom francuski paszport. Wizerunek zawarty w dokumencie nieznacznie odbiegał od wizerunku legitymowanej kobiety. Podróżna przyznała się że paszport nie należy do niej. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu cudzoziemki. Kobieta przyznała się, że jest obywatelką Iraku, a francuski dokument wraz instrukcjami dotyczącymi nielegalnej podróży do Europy zapłaciła 2 tys. EUR nieznajomemu mężczyźnie podczas pobytu w Grecji, myśląc że dzięki temu dostanie się do państw strefy Schengen. Jej właściwym celem podróży miała być Szwajcaria. Kobieta usłyszała zarzut z art. 275 § 1 kk. „Kto posługuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe lub dokument taki kradnie lub go przywłaszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemki do powrotu. Skierowany został również wniosek do sądu o umieszczenie kobiety w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Do chwili obecnej zatrzymana pozostaje do dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.