środa, 19 stycznia 2022

Jednej nocy skradł ponad sto tablic rejestracyjnych

Policjanci zatrzymali seryjnego rabusia. 18-letni mieszkaniec Józefowa w ciągu jednej nocy wspólnie i w porozumieniu z nieletnią ukradł 105 sztuk tablic rejestracyjnych z zaparkowanych pojazdów na terenie miasta. W toku przeszukania funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione tablice. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Wiązownie prowadzili sprawę kradzieży tablic rejestracyjnych z zaparkowanych na terenie Józefowa pojazdów, do której doszło w nocy z 5 na 6 grudnia. Intensywna i wnikliwa praca śledczych współpracujących z policjantami wydziału prewencji otwockiej komendy doprowadziła ich do ustalenia personaliów rabusia.

Już w zeszłym tygodniu policjanci pojechali do ustalonego miejsca zamieszkania mężczyzny, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. Tam zastali 18-latka. W toku przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli aż 105 sztuk tablic rejestracyjnych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi na komendzie. Jak się okazało, 18-latek działał późnym wieczorem i nocą wspólnie i w porozumieniu z nieletnią. Łączna wartość strat wyniosła blisko 6400 złotych.

18-letni mieszkaniec Józefowa już usłyszał zarzut kradzieży 105 sztuk tablic rejestracyjnych. Część z nich wróciła już do właścicieli. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Na ustaloną osobę nieletnią działającą wspólnie z 18-latkiem zostaną wyłączone materiały do odrębnego postępowania.

mł. asp. Paulina Harabin


Zobacz również