Karetka dla Sierpca

Do sierpeckiego szpitala trafił pierwszy z 30 ambulansów kupionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale środków unijnych w ramach największego projektu zdrowotnego ostatnich lat. Medykom karetkę przekazał marszałek Adam Struzik.

Nowa karetka przekazana Szpitalowi Powiatowemu im. J. Babińskiego mieszczącemu się przy ul. Juliusza Słowackiego 32 w Sierpcu to ambulans typu C z pełnym wyposażaniem – najnowszy i najlepiej wyposażony tego typu pojazd przeznaczony do specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Został zakupiony w ramach realizowanego przez samorząd województwa projektu polegającego na doposażeniu mazowieckich szpitali w odpowiedni sprzęt, który ma pomóc im w walce z epidemią COVID-19.

To pierwsza z 30 karetek, które w tym roku kupiliśmy przy wsparciu Unii Europejskiej – podkreślił marszałek Adam Struzik. – Ambulans ten to zarazem jeden z efektów naszego największego projektu zdrowotnego ostatnich lat. Jestem przekonany, że pozwoli on jeszcze skuteczniej nieść pomoc mieszkańcom powiatu sierpeckiego.

Wartość 30 ambulansów wraz z wyposażeniem to ponad 25,5 mln zł.

Całkowita wartość projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” wynosi 360 mln zł, z czego ponad 314 mln zł to środki europejskie, ponad 29 mln zł, to wkład własny województwa mazowieckiego, a około 15 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.