Kierowali ciężarówkami po alkoholu

Trzeźwość ponad pół tysiąca kierowców ciężarówek, busów i autobusów, skontrolowali podczas porannych działań inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wykluczyli z ruchu jednego nietrzeźwego uczestnika ruchu oraz dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. „Rekordzista” miał ponad 0,8 promila w wydychanym powietrzu i kierował zestawem ciężarowym.

W poniedziałek (10 lipca) rano, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich na Mazowszu. W trakcie kilkugodzinnych działań, przebadali tzw. alkomatami przesiewowymi 583 kierowców samochodów ciężarowych, busów i autobusów.

Na krajowej „dwójce”, w okolicach Mińska Mazowieckiego, patrol ITD zatrzymał do kontroli polską ciężarówkę, którą prowadził obywatel Białorusi. Zestawem wykonywano międzynarodowy przewóz rzeczy. 47-latek miał ponad 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei ok. 0,4 promila miał kierowca ciężarówki – Polak, który też wykonywał przewóz na rzecz polskiego przedsiębiorcy. Został zatrzymany do kontroli na ekspresowej „siódemce” koło Szydłowca. Z miejsca kontroli na krajowej „sześćdziesiątce” w pobliżu Makowa Mazowieckiego, nie odjechał już samodzielnie też Polak zatrudniony w polskiej firmie. 47-latek kierujący zestawem ciężarowym „wydmuchał” 0,33 promila.

Nietrzeźwego kierowcę i dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, inspektorzy przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji z Mińska Mazowieckiego, Szydłowca oraz Makowa Mazowieckiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.