Niesprawnym pojazdem wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych

Policjanci zatrzymali 19-letniego kierowcę bmw, który wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Pojazd, którym jechał był niesprawny technicznie, za co funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od auta i zakazali mu dalszej jazdy. Kilka minut później młodzieniec ponownie wsiadł za kierownicę bmw i ponownie natknął się na ten sam patrol. Za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

Kilka dni temu policjanci z posterunku w Sońsku, patrolując Gołotczyznę zauważyli, że kierowca bmw postanowił wyprzedzić ich nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze widząc niebezpieczny manewr natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą bmw siedział 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. W policyjnych bazach danych policjanci ustalili, że młody kierowca popełnił w pierwszym roku posiadania uprawnień dwa rażące wykroczenia w ruchu drogowym, dlatego sporządzili wniosek do sądu. W trakcie kontroli okazało się, że stan techniczny bmw pozostawia wiele do życzenia. Auto miało niesprawne światła, popękane klosze kierunkowskazów i wystające ostre elementy karoserii. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny bmw i zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Mimo tego, że młody kierowca miał świadomość licznych uchybień w stanie technicznym swojego pojazdu, za nic miał wydany zakaz i ponownie wsiadł za kierownicę bmw. Policjanci zatrzymali go po raz drugi, kilka minut po zakończeniu pierwszej kontroli. Za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu nieodpowiedzialny kierowca również odpowie przed sądem.

Autor: mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.