Kolejne kontrole osób świadczących usługi przewozu osób

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie we współdziałaniu z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz przedstawicielem Urzędu m. st. Warszawy skontrolowali kierowców świadczących usługi przewozu osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Jej efektem było zatrzymanie trzech cudzoziemców, którzy złamali przepisy pobytowe w naszym kraju.

W wyniku podjętej kontroli legalności pobytu zatrzymano trzech mężczyzn – obywatela Turkmenistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu. Cudzoziemcy, na co dzień trudnili się przewozem osób poprzez wykorzystanie jednej z popularnych aplikacji mobilnych. Pierwszy z nich posłużył się sfałszowanym turkmeńskim prawem jazdy, pozostali nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP.

Wobec obywatela Turkmenistanu wszczęto postępowanie przygotowawcze w związku z posłużeniem się sfałszowanym dokumentem. Uzbek otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu. Tadżyk z uwagi na posłużenie się litewską kartą pobytu zastrzeżoną w SISR trafił do aresztu, dalsze czynności w jego sprawie są kontynuowane.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.